ד"ר קרן גונן למען תושבי שכונת ותיקים: הגישה התנגדות לתוכנית 2030 לועדה המחוזית

התוכנית שהוגשה בוצעה בשיתוף פעולה מלא עם כ – 200 תושבי השכונה, מחשש אמיתי לפגיעה באורח החיים שלהם.

ההתנגדות שהגישה גונן מצטרפת להתנגדותה הקודמת להקמת התחנה המרכזית בחולון.

התוכנית המוצעת, לה מתנגדת גונן, צפויה לפגוע בצביון השכונה, להפוך אותה למתחם של מגדלים רבי קומות, להגדיל את הצפיפות בתחבורה, בתשתיות ובזיהום האוויר וכמובן להגדיל את בעיות החניה והרעש הסביבתי.

תושבי השכונה ,שנפגשו עם גונן כחלק מהתמיכה בה, העלו בפניה את החשש כי התוכנית משנה את יסודה ומהותה של השכונה, משכונה קטנה איכותית ושקטה של בתים פרטים ברובם, לשכונה אורבנית סואנת.

על פי תוכנית המתאר המוצעת, מדובר בתוספת של כ 290 יחידות דיור נוספות, שהן פי 3 ממספר התושבים הנוכחי ואף יותר מהכפלה של יחידות הדיור המותרות בשכונה.

מעיון בתוכנית ניתן לראות כי אינה מתייחסת כלל לפתרונות מקיפים הנדרשים משינוי כה מהותי כגון מענה בתחומי התנועה, התשתיות והחנייה.

נווה-ארזים

שכונת ותיקים – צביון מיוחד שחובה לשמור עליו

מדוע את מגישה התנגדות הן לתחנה המרכזית והן לפיתוח שכונת ותיקים?

ראשית, חשוב להזכיר שאני תומכת גדולה של תחבורה ציבורית ושל פיתוח עירוני ושכונתי.

הבעיה היא בדרך ובמהות התוכנית. יש הבדל בין רעיון טוב למימוש טוב.

הדרך בה הוגשו התוכניות, הן ברמת הפרסום שלהן והן ברמת התוכן שהן מציעות הן רעות ועוסקות בחשיבה של פיתוח מקומי ולא עירוני. חשיבה כזו מתאימה לקבלן, או יזם, לא למי שמנהל עיר.

כרגע המטרה שלי, בשילוב עם תושבי השכונה, לעצור את האסון הזה. לאחר שנצליח בכך, נוכל לשבת ולתכנן תוכנית ראויה, בשיתוף עם התושבים ואנשי מקצוע כך שכולם יהיו בעדה. שכונה כזו מיוחדת, דורשת יחס מיוחד, ריגשי ומקצועי כדי לשמור על אופיה בתהליךהפיתוח.

כולי תקווה לעשות זאת מכסא ראשות העיר, שם אוכל להשפיע באופן גורף יותר על התושבים ולשפר עבורם את סביבת המחייה.

האם ראש העיר בעד התוכנית?

ד"ר קרן גונן: " ראש העיר מוטי ששון מתעתע בתושביו, מחד גיסא הוא מתראיין לתקשורת ומצהיר על התנגדותו לתוכנית ולפגיעה בצביון של השכונה, ומאידך גיסא הוא פועל כיו"ר הועדה המקומית לתכנון ולבניה חולון לקידום התכנית.

תושבי השכונה הם אנשים חכמים ששמים לב לכך. בשל כך, הם ביקשו ממני לסייע להם בנושא ושמחתי לעזור בכך ביחד עם השמאית גלית צור, החברה אף היא ברשימת החברים למועצת העיר".

 

קבלו עדכונים שוטפים

בואו ניפגש

חדשות