בעלי העסקים מתאגדים מול נת"ע, הרכבת הקלה

"איבדתי את העסק, את הפרנסה ואת המשפחה"
"אני משלם ארנונה כרגיל, ואיש לא מגיע לעסק"
"סגרו לי את החנות עם קיר מול חלון העסק"
"העירייה הודיעה שלא תעזור לנו בדבר, ונשארנו לבד פה"

אלו הם המשפטים שנשמעים במהלך השנתיים האחרונות מעסקים הנמצאים בקו הפיתוח של הרכבת הקלה בתל אביב.
כותרות העיתונים זועקות והסוף לא נראה באופק. מדובר על עבודות שנמשכות בין 3-6 שנים.

אותם עסקים היו לפני כשלוש שנים בדיוק במצב של העסקים והבתים כיום בחולון, עד שהגרוע מכל התחיל. מרבית העסקים נסגרו, אלו שהמשיכו לפעול נכנסו לחובות אדירים, זמן ניהול הנושאים המשפטיים היה ארוך מידי והרשות המקומית הצהירה בגלוי שלא תסייע. בעלי הדירות איבדו מערך הנכס, משכירי הדירות נשארו עם דירות ריקות או דירות במחיר שאינו מכסה את עלות האחזקה.

כיום ניתן להגיד בוודאות שאילו היו בעלי העסקים והבתים מתאגדים באופן מסודר ומרוכז מול נת"ע, מצבם היה טוב בהרבה. פיזור העסקים ובעלי הנכסים שימשו לרעתם ובכך מנעו מהם זכויות רבות שיכלו לקבל ופיקוח שיכלו לבצע על העבודה מבחינת לוחות הזמנים. לבעלי הדירות הופקעו שטחים שיכלו להימנע, וכן הפיקוח האדוק על לוחות הזמנים יכל לשפר מהותית את איכות החיים בסביבה.

ד"ר קרן גונן, המתמודדת לראשות עיריית חולון, המכירה מעברה את משמעות ניהול עסק, מבינה את הקושי של בעלי העסקים ומתכוונת לפעול בעבורם, גם היום וגם לאחר בחירתה לראשות העיר.

ד"ר גונן: "להיות עצמאי זאת משימה כמעט בלתי אפשרית בישראל. תשלומי האגרות, תשלומי האחזקה, פיקוח ואכיפה, שילוט ועוד עשרות בעיות שמתמודד איתם עצמאי הן קשות מנשוא. כל שינוי באחד המדדים יכול לגרום לעסק לקרוס ואיתו משפחה שלמה, העומדת מאחורי בעל העסק. התוואי של הרכבת הקלה ושיחות שנוהלו בין מנהלי הפרויקט לבעלי העסקים מחייב הירתמות מלאה שלי לנושא, גם בזמן ההתמודדות לבחירות. לא אוכל לראות את בני עירי לא מאוגדים וקורסים בלי שאקום ואעשה עבורם מעשה. אני קוראת לכולם להצטרף אלי וביחד נשפר את המצב כל עוד ניתן".

למען הסר ספק, אנחנו בעד רכבת קלה. שם נמצא העתיד התחבורתי.

אנחנו נגד הדרך בה הדברים מתנהלים מול העסקים, מול הדיירים, הפקעות השטחים וחוסר תחימת הזמן לביצוע.

הצטרפו למאבק המשותף

*ההצטרפות אינה כרוכה בתשלום ואינה מחייבת

קבלו עדכונים שוטפים

בואו ניפגש

חדשות