מרכז גישור עירוני – בשיחה, אפשר לפתור הכל

בישיבת מועצת העיר שתתקיים ב – 3 במרץ 2019, תעלה ד"ר קרן גונן הצעה להקמת מרכז גישור עירוני. מהו מרכז גישור? למה הוא חיוני, ואת מי הוא משרת?

למה צריך מרכז גישור עירוני? טוב ששאלתם.

תפקידו של מרכז גישור עירוני נועד ליישב סכסוכים שונים היכולים להסתיים בדרך נעימה, נוחה, מהירה וזולה יותר לעומת הגעה לבתי המשפט ושכירת עורכי דין.

מרכזים כאלו כבר פועלים ברשויות רבות בארץ בהצלחה רבה ופותרים מאות מקרים מידי שנה.

הנושאים בהם אמור לעסוק המרכז עוסקים בעיקר בסכסוכי שכנים, תיקי תביעות קטנות, סכסוכים עסקיים, מחלוקות בין קבוצות, סכסוכים בין תושבים לרשות ועוד.

כמי שעסקה בעבר בתחום הגישור, ובעלת הכשרה רשמית בנושא, אני מאמינה כי גישור בין בני אדם היא הדרך הנכונה לפני שנשלפות הציפורניים של כל אחד מהצדדים.

ואיך זה משפיע עלי, כתושב?

כאשר הרשות מקימה גוף גישור, אנחנו כתושבים, בהתנהלות מול הרשות, מרוויחים שיח במקום בתי משפט. אנחנו כתושבים, מרגישים שיש מי שמקשיב לנו ורוצה למצוא פתרון ולא להעשיר את עורכי הדין הנשכרים כשירות חיצוני. אנחנו כשכנים, יכולים למצוא פתרון בעזרת הרשות ולשמור על קשרי השכנות הטובים.

את תהליך הגישור ננחיל גם בתוכנית בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים במטרה להטמיע את גישת הגישור לפתרון בעיות כחלק מחיינו.

מה העלות של מרכז גישור, לתושב?

האמת, כמעט וכלום. מרכז עירוניים מעסיקים מגשרים בהתנדבות, הפועלים מתוך אמונה בגישור כדרך חיים. מעבר לזה, המגשרים מקבלים את ההתנסות שלהם במקרים שונים המעשירים את הידע שלהם. צוות גישור יעיל יכלול עורכי דין ומשפטנים, אנשי חינוך, מטפלים ועובדים סוציאליים, כלכלנים ועוד אנשי מקצוע שונים הרלוונטים לתהליכים.

 

קבלו עדכונים שוטפים

בואו ניפגש

חדשות