"מישהו בחולון מנצל את המגפה לקבל החלטות לבד"

במכתב חריף שכותבת חברת מועצת העיר חולון, ד"ר קרן גונן, לראש העירייה, היא מתארת התנהלות בעייתית לכאורה של הרשות, העשויה לפגוע בתושבי העיר.

"עיר בשיתוק מוחלט", אומרת ד"ר גונן, "אני לא בטוחה שראש העיר בכלל נמצא כאן או שהוא בבידוד מתושבי העיר ומנבחרי הציבור. לא הגיוני שאני, כחברת מועצה, מסייעת לתושבים באופן פרטי, בזמן שהרווחה משותקת ולא מגיבה. יש כאן סכנה אמיתית בהתנהלות הזו, תושבים משוועים לעזרה, הדרג המקצועי מחכה להנחיות עבודה, וראש העיר, פשוט נעלם. מתבודד".

דבריה של גונן מגיעים לאחר שמספר חברי מועצה עזבו לאחרונה את תפקידם בוועדות, כולל גונן עצמה מוועדת איכות הסביבה, ואילו אחרים פרשו כלל מהמועצה.

"ראש העיר מסכן את הדמוקרטיה ואת הדאגה לתושבים"

נראה כי לא מדובר על נושאים פוליטיים, אלא השפעה על מהות הדמוקרטיה והזכות של הציבור, ברגעים הקשים ביותר, לקבל את המקסימום שניתן מהרשות.

הוזלה בארנונה לתושבים, פתרונות לעסקים הקטנים, הקלות לחברות השילוט, שימוש בשלטי הרשות להעברת מידע ומסרים לתושבים, הנחיות לפיקוח העירוני ועוד פעילויות שמצופות מרשות בימים קשים אלו.

מעבר להכל, ניתן לנצל את הזמן שאין אנשים ברחובות לקידום הרכבת הקלה, שיפור תשתיות, תיקון בעיות בגני ילדים ובתי ספר ועוד דברים שאין הזדמנות טובה מזו, לבצע אותן.

רק לאחרונה, יצא תזכיר המאפשר קיום ישיבות מועצה מרחוק, המאפשר לראש רשות לשתף את נבחרי הציבור ולקבל החלטות ביחד. בחולון, לא בוצעה אף ישיבה כזו.

"ראש העיר מנצל לכאורה בצורה צינית את המצב לפעול לבדו, ולא מכנס את המועצה. אין חברי מועצה, אין גופי פיקוח, והוא חושב שההחלטות שלו הן הנכונות בלבד. יש כאן סכנה אמיתית לדמוקרטיה. אנחנו כאן לתרום לעיר, מהידע והניסיון שלנו. כדאי מאוד שישתף אותנו, כי נראה עד כה, שמעט ההחלטות שקיבל בתקופת המגפה, היו שגויות ותוקנו בזכות הנחיות ארציות. אפילו למכתבים שכתבתי לראש העיר, לא טרחו לענות. אם לחבר מועצה לא עונים, מה יגידו העסקים בעיר? התושבים? הנזקקים?", אומרת גונן.

 

לכתבה המלאה ב"שקמה – חולון", כולל תגובת עיריית חולון:
https://www.hashikma-holon.co.il/news/44580 

קבלו עדכונים שוטפים

בואו ניפגש

חדשות