בראש חוצות

תוכנית "בראש חוצות" נועדה להחזיר את הפעילות למרכזי העיר. החל מרחוב סוקלוב כמרכז העיר ודרך פעילויות ממוקדות שכונה.

רחוב סוקולוב, מרכז העיר
בשנים האחרונות תופעת קריסת הקניונים בעולם בשל המעבר לרכישות באופן מקוון, מגיעה אט אט גם לישראל. מגמה זו הופכת את הקניון כמרכז קניות לדמות שולית, וחווית הקנייה חוזרת לרחובות כחלק מפעילות שלמה הכוללת פנאי, בילוי ורכישה.
מתוך נקודת מבט מודאגת מהמתרחש בנושאים אלו בעולם ובישראל, אנו מאמינים כי החזרת מרכזי הקניות למרכזי הערים היא הגישה הנכונה.

  • אנו נפעל לשיפוץ מסיבי של רחוב סוקולוב שהוזנח במשך שנים, נהפוך את כיכרות העיר למרכזים מרשימים, ניצור מדרחוב מהנה בדומה למרכזים שונים בעולם ובעיקר נתאים את חולון ל"עיר העתיד".
  • אנו נפעל לחזק את העסקים, להקל עליהם את ההתנהלות מול הרשות ונהפוך את מרכזי העסקים לסביבה נעימה המעודדת לקוחות.
  • אנו נדאג להביא את התושבים באמצעות פעילויות שונות למרכזי העסקים במדרחוב, מתוך הבנה שנכון יותר לנהל פנאי ועסקים בשילוב הליכה בריאה ברגל, באוויר הפתוח וגם לקרב בדרך זו את התושבים לעיר.

מגינות יפות – לפעילויות יפות
אין ספק שגינות ציבורית הן נדבך חשוב בעיר. כל שכונה זקוקה לגינות מתוחזקות כאלו, וכן התאמת המתקנים למבקרים בגינות אלו. מעבר לכך, נדרש ליצוק תוכן אמיתי בגינות אלו במהלך השנה, כדי שירצו לבקר בהן. תוכנית "בראש חוצות" מודעת לעובדה שהדור שלנו נמצא שעות רבות מול מסכים לא מתוך בחירה, אלא מתוך כורח המציאות, שאינו מוציא אותו מהבית לאתגרים. אנו מאמינים שבשילוב נכון של תכנים בגינה השכונתית נפגוש יותר תושבים המגיעים לפעילויות, נכיר את שכיננו טוב יותר ונחייה את העולם האמיתי, ביחד.

פעילויות שונות כגון: מפעילים, משחקי חברה יזומים, מרכזים של נוער מלמד נוער, מתקני משולבים של ספורט והרפתקאות הוכחו כמנוע ליציאה מהמסך אל הרחוב.

באמצעות כלים טכנולוגים שונים אנו יודעים היום לזהות את גילאי התושבים בכל שכונה, המגדר שלהם וזיקתם לדת ולהתאים להם פעילויות מותאמות לצרכיהם.

כיום בני הנוער נוהגים לפקוד את הגינות החשוכות בשעות הלילה המאוחרות ושוהים בהם בלי מבוגר אחראי. לאור זאת, נדאג לתאורה רבה יותר בגינות הרחוקות מאיזורי מגורים ובמקביל ולסיירת נוער שתאפשר בקרה, ייעוץ, הכוונה ופעילויות שונות לבני הנוער גם בשעות הלילה המאוחרות.
בדרך זו, גם נמנע רעש מהתושבים השכנים וגם נאפשר לנוער להתקבץ בדרך ראויה.